KIRŞEHİR

Parçalı Bulutlu, 28°C

Diğer Şehirler →

$ DOLAR → Alış: 8,66 / Satış: 8,69
€ EURO → Alış: 10,14 / Satış: 10,18
03 Ocak 2017 19:10

Halep’e büyük yardım kampanyası


Halep’e büyük yardım kampanyası

Suriye’nin Halep şehrinde yaşanan iç savaş nedeniyle zor durumda bulunan ailelere destek amacıyla Kırşehir Valiliğince Yardım Kampanyası başlatıldı.

Toplantıda konuşan Vali Necati Şentürk, kentteki tüm kamu kurum ve kuruluşları, sivil toplum kuruluşları ve vatandaşları Halep’e Yardım Kampanyasına katılmaya davet etti.

Halep’teki kardeşlerimize, soydaşlarımıza, ecdadımızın emanetine yardım etmenin ziyadesiyle önemli bir görev olduğunu belirten Vali Şentürk, “Komşusu aç yatarken tok yatan bizden değildir. Bizim de komşumuz açken, yiyecek ekmek bulamazken, tedavi için ilaç bulamazken, soğuk kışta giyecek bulamazken rahat yatamayız. Onlar Osmanlı’nın bir parçasıdır. Orta Asya’dan gelen Türkmen boylarıdır. Türk milleti nerede bir mazlum varsa onun diline, dinine bakmadan yardımına koşmuştur.” dedi.

Şentürk, kampanya hakkında ise Ziraat Bankasında bir hesap açacaklarını ve bu hesap numarası kamuoyu ile paylaşarak yardımların alınacağını dile getirdi.

Cacabey Meydanında ve belirlenecek diğer noktalarda yardım çadırları kurulacağına da vurgu yapan Şentürk, “Yardımlar gönüllülük esasına dayanacak. Okullarımızda öğrencilerimizden birer lira toplanacak. Bu 1 liranın toplama ile, öğrencilerimizin bu sevaba ortak olması, yardımlaşma, mağdurlara yardım etme kültürünü aşılama amaçlanıyor. İlçelerimiz de bu kampanyaya Kaymakamlarımız öncülüğünde yardım toplayacaklar.” dedi.

 

icon