KIRŞEHİR

Parçalı Bulutlu, 28°C

Diğer Şehirler →

$ DOLAR → Alış: 8,62 / Satış: 8,66
€ EURO → Alış: 10,12 / Satış: 10,16
05 Mart 2017 20:00

Gümüşhaneliler Derneğinde, Referandum Buluşması


Gümüşhaneliler Derneğinde, Referandum Buluşması

AK Parti Heyeti Kırşehir’deki Sivil Toplum Kuruluşları ile buluşmaya devam ediyor.

AK Parti Kırşehir Milletvekili Mikail Arslan ve Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Belediye Meclis Üyesi Mustafa Duran, Gümüşhaneliler Derneğinde düzenlenen toplantıya katıldı.

Referandum süreci, ülke deki son gelişmeler hakkında görüşmelerin yapıldığı toplantıda, Referandum ile alınacak kararın ülkeye neler katacağı hakkında bilgiler verildi.

Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, 16 Nisan pazar günü yapılacak olan referandum ile ülke de yaşanan bir çok sorunun çözüme kavuşacağını belirtti.

Bahçeci, 18 maddelik anayasa değişikliği ile Türkiye’nin yarınları için alınacak önemli bir karar, büyük ülke olma yolunda belirlenecek önemli bir yol olacağını belirtti.

Hızlı ve kesin sonuç alınan yeni hükümet sistemi olacağına vurgu yapan Bahçeci, “Referandum’un evet çıkması ile vatandaşımız kesin bir irade ortaya koymuş olacaktır. Vatandaşımız ülkesine kararlarına sahip olduğunu gösterecektir. Vatandaşımız milletin sözünün gerçek söz olduğunu gösterecektir. Türkiye’nin yarınları için söz sahibi olduklarını göstermeleridir.” dedi.

 

 

AK Parti Kırşehir Milletvekili Mikail Arslan ise ülkenin geleceği için her zaman en önemli yere sahip olan milletin yine doğru yolu göstereceğine değindi.

Arslan, Türkiye’de her gün yine bir saldırı ile karşı karşıya kalınarak, ülkenin yolunu kesmek istediklerini ve buna çözüm için yeni anayasa ve yeni hükümet sisteminin çare olacağını söyledi. Milletin her zaman söz sahibi olduğunu, milletin alacağı kararın en doğru karar olacağını söyleyen Arslan, ülkenin çok önemli bir karar aşamasında olduğunu bu karar ile Türkiye’nin bir çok soruna ve yaşanabilecek konulara sorun bulduğunu, çift başlılıktan kurtulacağını, yeni bir hükümet sistemi ile milletin her zamankinden daha fazla söz sahibi olacağını ifade etti.

 

 

 

icon