KIRŞEHİR

Sağanak Yağışlı, 17°C

Diğer Şehirler →

$ DOLAR → Alış: 8,65 / Satış: 8,69
€ EURO → Alış: 10,14 / Satış: 10,18
13 Nisan 2017 9:11

Evet Platformu kararlarını açıkladı


Evet Platformu kararlarını açıkladı

 

Kırşehir Evet Platformu, yapılacak halk oylaması çalışması için kararlarını açıladı.

Kırşehir’de 53 sivil toplum kuruluşu temsilcisi tarafından bir araya gelerek oluşturulan ‘Evet’ Platformu Memur-Sen Kırşehir İl Başkanlığında düzenlenen program da bir araya gelerek kararlarını açıkladılar.

Platform adına açıklama yapan İbrahim Küçükdeveci, ülkenin ilerlemesi ve daha iyi yerlere ulaşması için anayasa değişikliğine ‘Evet’ verilmesi gerektiğini ifade etti.

Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi konusunun ülkedeki politikacıların meselesi değil ülke meselesi olduğunu bu nedenle de ‘Evet’ verilmesi gerektiğine vurgu yapan Küçükdeveci, ‘Evet’ sonuçlanması için var güçle çalışılması gerektiğini belirtti.

Küçükdeveci, koalisyonlar yerine istikrarın olması gerektiğini belirterek şunları kaydetti:

“Türkiye koalisyonlar, kaoslar, darbeler, muhtıralar ile fazlasıyla yoruldu. Türkiye’nin ekonomisinin büyümesi ilerlemesi, refah ortamının artması için istikrar dönemlerinin gelmesi gereklidir. Bu da Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile olacaktır. Koalisyonlardan ve krizlerden kurtularak, güçlü bir ekonomiye sahip olmalıyız. Güçlü ve istikrarlı, her türlü vesayetten kurtulmuş bir Türkiye’yi için ‘Evet’ diyoruz.”

 

icon