KIRŞEHİR

Az Bulutlu, 24°C

Diğer Şehirler →

$ DOLAR → Alış: 8,82 / Satış: 8,85
€ EURO → Alış: 10,35 / Satış: 10,39
20 Mayıs 2017 20:58

Eski CHP Genel Başkanı Baykal, Kırşehir’de


Eski CHP Genel Başkanı Baykal, Kırşehir’de

 

Cumhuriyet Halk Partisi eski Genel Başkanı  ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal, anayasanın yüzde 51 ile yapılamayacağını, halkın tam desteğinin alınması gerektiğini söyledi.

CHP Kırşehir İl Başkanı Yılmaz Zengin’i ziyaret eden ve ardından partililer ile görüşen Baykal,

Adil olunması gerektiğini, herkesin düşüncesini söylemesi gerektiğini aktaran Baykal, şunları söyledi:

“YSK son anda karar aldı. Mühürsüz oy pusulası geçerlidir, sandık başkanlarını eğiten, mühürsüz oy alınmayacağını, hatta aynı gün de bunu söyleyen YSK, bu kanuna aykırıdır. Bunlar adil değil, adil olmadığını da her zaman söyleme hakkımız var, daima da söyleyeceğiz.”

Milletin ikiye bölündüğünü aktaran Baykal, milletin yarısı ile anayasa yapılamıyacağını, milletin tam desteğinin alınması gerektiğini söyledi.

 

 

Baykal, “Falan kişi talimat verdi biz hayır veriyoruz diyen yok, herkes anayasada ki değişiklikleri dinledi, hatta herkesimden insanı dinlediler, ancak vatandaş hayır bu iş olmaz dedi. Ancak buna Evet diyenler de oldu. Ama şunu biliyoruz ki, genel başkan istiyor, parti istiyor, iktidar bu şekilde istedi diye, benim aklım ermiyor ama vereyim de olsun diye oy verdiler, evet dediler. Ama bu şekilde anayasa olmaz” dedi.

Baykal, yüzde 51 ile belediye başkanı seçilir, milletvekili de olunur ancak yüzde 51 ile anayasanın yapılamayacağını belirtti.

 

 

icon