KIRŞEHİR

Gök Gürültülü, 15°C

Diğer Şehirler →

$ DOLAR → Alış: 6,79 / Satış: 6,81
€ EURO → Alış: 7,40 / Satış: 7,43
13 Mayıs 2016 11:10

Engelleri aşmak için biraraya geldiler


Engelleri aşmak için biraraya geldiler

Engelleri Aşmak İçin Bir Araya Geldiler.

Her yıl 10-16 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Engelliler Haftası nedeniyle, ilimizdeki bütün engelli dernek ve rehabilitasyon merkezlerinin katılımıyla bir program düzenlendi.

Programa Vali Necati Şentürk, Belediye Başkan Yardımcısı Emre Şahinci, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ramazan Baykara, Bedensel Engelliler Derneği Başkanı Servet Avkapan, daire müdürleri, engelli vatandaşlar ve aileleri katıldı.

Program bir konuşma yapan Vali Necati Şentürk, gündüz hizmet verecek Engelli Bakım ve Rehabilitasyon Merkezinin 2 ay içerisinde tamamlanacağının müjdesini verdi.

Bütün engelli çocukları, kendi evlatlarından ayırt etmediğini belirten Şentürk, “Engelli denilen çocuklarımız, Yüce Allah’ın gözünde engelsizdir. Anne-babalarımız bu çocuklarımıza karşı sabırla, şefkatle, fedakarlıkla yaklaşmalıdır. Anneler, çocuklarını sırtında okula götürüyor, yemeğini yediriyor, her türlü ihtiyacında çocuklarının yanında oluyorlar. Devletimiz de kimsesizlerimize, engellilerimize ve bütün ihtiyaç sahiplerine gereken bütün yardımı yapmaktadır. Engelli vatandaşlarımızın ve evlatlarımızın yaşamlarını kolaylaştıran ve onları kamu personeli yapan çalışmalar hızla devam etmektedir. Bu duygularla, Engelliler Haftasını kutluyorum.” dedi.

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ramazan Baykara ve Bedensel Engelliler Derneği Başkanı Servet Avkapan da yaptıkları konuşmada, kendilerine her zaman desten veren Sayın Valimize teşekkür ettiler.

Engelsiz Yaşam Merkezinde kalan Mayıs doğumlu beş çocuğun doğum gününün de kutlandığı program, çeşitli gösteriler ve Ustalar Müzik ve Oyun Topluluğunun verdiği müzik ziyafeti verdi.

 

icon