KIRŞEHİR

Sağanak Yağışlı, 17°C

Diğer Şehirler →

$ DOLAR → Alış: 8,63 / Satış: 8,66
€ EURO → Alış: 10,12 / Satış: 10,16
16 Nisan 2017 23:56

Cacabey Meydanından ‘Evet’ Sesleri


Cacabey Meydanından ‘Evet’ Sesleri

 

Kırşehir’de referandum sonuçları açıklaması ile birlikte vatandaşlar Cacabey Meydanı’na akın etti.

Kırşehir’de referandumun resmi olmayan sonuçlarına göre sandıktan ‘Evet’ çıkacağının kesinleşmesi ile vatandaş sevincini Cacabey Meydanında yaşadı.

 

 

Anayasa değişikliği için yapılan referandum da  ilk olarak AK Parti Kırşehir İl Başkanlığını önünde toplanan vatandaşlar, buradan kalabalıklar halinde slogan atarak yürüyüş yaparak, Cacabey Meydanına ulaştı.

 

 

Ellerinde Türk bayraklarıyla meydanda dolduran Kırşehirliler, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan lehine sloganlar attılar. Cacabey Meydanda kurulan sahne sisteminden çalınan kahramanlık türküleri ve seçim şarkıları ile vatandaşlar tezarühat yaptı.

 

 

Kent merkezinde bir çok vatandaş araçlarıyla konvoy yaptı. Kırşehir Belediyesi mehter takımı ise meydan da konser verdi. İlçelerden çok sayıda vatandaşta kutlama törenine Cacabey Meydanına geldi.

Kutlama programında AK Parti Kırşehir Milletvekilleri Mikail Arslan, Salih Çetinkaya, Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, AK Parti Kırşehir İl Başkanı Mustafa Kendirli, ilçe başkanları, belediye başkanları, kadın ve gençlik kolları başkanları ile katıldı.

 

 

 

icon