KIRŞEHİR

Gök Gürültülü, 20°C

Diğer Şehirler →

$ DOLAR → Alış: 8,42 / Satış: 8,46
€ EURO → Alış: 9,95 / Satış: 9,99
22 Haziran 2017 11:58

Cacabey Meydanında 6 bin kişiyle büyük iftar


Cacabey Meydanında 6 bin kişiyle büyük iftar

 

Kırşehir Belediyesi tarafından Cacabey Meydanında 6 bin kişiye iftar verildi.

Ahiliğin Başkenti olarak bilinen Kırşehir’de, yoksul ve dar gelirliler başta olmak üzere 6 bin kişinin katıldığı birlik iftarı verildi.

Kırşehir Belediyesinin organize ettiği iftar yemeğinde Cacabey Meydanı’na kurulan masa ve sandalyelere oturan vatandaşlar oruçlarını hep birlikte açtı.

İftar da konuşan Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Ramazan da birlik ve beraberliğinde daha da arttırdığını, mübarek ay olan Ramazan da savaşların, kan ve gözyaşının yaşandığını, en kısa zamanda islam coğrafyasında yaşanan sorunların bitmesini ümit ettiklerini söyledi.

 

 

Ahi Evran’ın memleketi Kırşehir’de gönül coğrafyalarında huzur olması ve birlik beraberliğin daim olması için Kadir Gecesi’nde dua edilmesi gerektiğini aktaran Bahçeci, yaklaşan Ramazan bayramının hayırlara vesile olmasını temenni etti.

Cacabey meydanında yapılan iftar programına, Kırşehir Valisi Necati Şentürk, AK Parti Kırşehir Milletvekilleri Salih Çetinkaya ve Mikail Arslan, İl Emniyet Müdürü İsmail Hakkı Akyüz, Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Bilgin, Esnaf ve Sanatkar Odaları Birliği Başkanı Bahamettin Öztürk, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşlarının başkanları, yoksul ve sığınmacı aileler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

 

 

icon