KIRŞEHİR

Az Bulutlu, 24°C

Diğer Şehirler →

$ DOLAR → Alış: 8,82 / Satış: 8,85
€ EURO → Alış: 10,35 / Satış: 10,39
14 Mart 2017 19:57

Büyüker, mesai arkadaşlarını unutmadı


Büyüker, mesai arkadaşlarını unutmadı

Kırşehir Sağlık İl Müdürü Selçuk Büyüker, mesai arkadaşlarını unutmadı.

Büyüker, mesai arkadaşları başta olmak üzere tüm sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramını kutladı.

Büyüker, yayınladığı mesajında, “İnsan sağlığını korumaya ve hastaları sağlığına kavuşturmaya çalışan, en kutsal mesleklerden birini layıkıyla icra eden değerli çalışma arkadaşlarım; 14 Mart Tıp Bayramınızı en içten duygularımla kutluyorum.” dedi.

Bir canı kurtarmayı, bütün insanlığı kurtarmakla eşdeğer sayan anlayışın sahipleri olarak gece gündüz insanımızın sağlığı için hizmet sunduklarını vurgulayan Büyüker, mesajına şöyle devam etti:

“Tatil kavramının neredeyse hiç olmadığı, 24 saat esasına dayalı mesleğimizin icrasında göstermiş olduğunuz gayrete ne kadar teşekkür edilse de yetmez; gönülden çalışan siz meslektaşlarıma teşekkür ediyor, şükranlarımı sunuyorum.
Yine önceki yıllarımızla aynı şekilde 2016 yılı içerisinde de ilimiz birinci basamak, ikinci basamak kamu ve özel sağlık kuruluşlarımıza vatandaşlarımızın başvuru sayısı 2 milyonu geçti. Gece gündüz ilimiz sağlık kuruluşlarına başvuran anne, baba, çocuk, dede ve ninelerimiz, siz şifa elçilerimize gelip; sizden yardım istemektedirler. Sizlerse eşlerinizi, çocuklarınızı, annenizi, babanızı gece demeden hafta sonu demeden bırakıp; değerli vatandaşlarımıza çok zorlu eğitim yıllarınızda ve iş hayatınızda edindiğiniz kıymet biçilmez bilgilerinizle tedavi etmektesiniz.2 milyonun üzerinde başvuruda bulunan hastalarımıza yaklaşık 300 kişi hekim olmak üzere 2565 kıymetli sağlık çalışanı kadromuzla hizmet verdik. Ne kadar fedakâr bir meslek olduğunun göstergesidir bu sayılar. Bu sebeple sağlık çalışanlarımızın anne, baba ve yakınlarına, çalışma şartlarınızda gece, gündüz, hafta sonu yanlarından ayrı kaldığında sizlere destek olan değerli eşlerinize ve çok kıymetli evlatlarınıza minnet ve şükran dileklerimi iletiyor; çok teşekkür ediyorum. Çok ulvi bir mesleği icra eden yakınları olduğunu unutmasınlar ve haklı gururlarını da hep yaşasınlar.”

 

icon