KIRŞEHİR

Parçalı Bulutlu, 28°C

Diğer Şehirler →

$ DOLAR → Alış: 8,56 / Satış: 8,60
€ EURO → Alış: 10,09 / Satış: 10,13
20 Şubat 2017 19:01

Bu Bölgeye Yeni Kapalı Cezaevi Yapılacak


Bu Bölgeye Yeni Kapalı Cezaevi Yapılacak

Kırşehir’e yeni cezaevi yapılacak.

Kırşehir’e Yüksek Nitelikli Kapalı Cezaevi yapılması için arsa tahsis işlemleri tamamlanarak, önemli bir adım atıldı.

AK Parti Kırşehir Milletvekilleri Mikail Arslan ve Salih Çetinkaya, kentin ve bölgenin ihtiyaçlarına cevap verebilecek şekilde, Yüksek Nitelikli Kapalı Cezaevi yapılacağını belirttiler.

Cezaevinde her iki mahkuma bir görevlinin düştüğü ve koğuş şartları, fiziki ortamı iyileştirilmiş şekilde yapılacağına vurgu yapıldı.

 

MERKEZE 8,5 KM UZAKLIKTA OLACAK

 

Kırşehir İl Merkezine 8,5 kilometre uzakta olması planlanan cezaevinin, Kırşehir Adalet Sarayına da aynı şekilde 8,5 km mesafede olacağı belirtildi.

İkizagıl bölgesinde bulunan ve toplam 800 bin metrekare alanın belirlendiğini, Adalet Bakanlığından gelen uzman heyetin yer ve nokta tespit incelemesi yaptıkları ve belirlenen yer için olumlu görüş bildirdikleri de vurgulandı.

 

2 KAPALI CEZAEVİ YAPILACAK

 

Belirlenen arazinin adalet bakanlığı Ceza Ve Tevkif Evleri Genel Müdürlüğüne tahsis işlemlerinin de tamamlandığı vurgulanan açıklamada, söz konusu alana en az iki kapalı cezaevi olarak yapılması düşünüldüğü, yine aynı alanada 1000 mahkum kapasiteli olacağı ifade edildi.

Kapalı cezaevinde en az 500 görevlinin çalışacağı da aktarılan açıklamada, Kırşehir merkezinde bulunan kapalı cezaevinin de yine planlanarak yapılması düşünüldüğü belirtildi.

 

 

 

icon