KIRŞEHİR

Sağanak Yağışlı, 23°C

Diğer Şehirler →

$ DOLAR → Alış: 8,62 / Satış: 8,66
€ EURO → Alış: 10,12 / Satış: 10,16
12 Mart 2017 16:58

Bilgehan Altaş, yaşanan olayları kınadı


Bilgehan Altaş, yaşanan olayları kınadı

Hukuki Araştırmalar Derneği (HUDER) Kırşehir İl Temsilcisi Bilgehan Altaş, yaşanan olayları kınadıklarını söyledi.

Bilgehan Altaş, gazetecilere yaptığı açıklamada,  Türkiye’nin bakanlarının Avrupa’da yapacağı ziyaretleri, miting ve programları iptal etmesinin kabulü ve izahı olmadığını söyledi.

Dışişleri Bakanının uçağına iniş izninin iptal edilmesi ve en sonda Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya’nın Büyükelçilik binasına girişinin engellenmesine değinen Altaş, “Bakanımız; Hollanda devleti tarafından devlet terbiyesine yakışmaz bir tutumla, pervasız bir şekilde polis eşliğinde sınır dışı edilmiştir. Bu tutumun kabulü de izahı da mümkün değildir. Halk oylaması sürecine neredeyse tüm Avrupa’nın olumsuz anlamda dahil olması tarafımızca anlaşılamamaktadır. Bir bakanın vatandaşları ile, akrabaları ile, seçmenleri ile buluşmasını engellemek nasıl bir hırstır? Bir Bakanın uçağının inişine izin vermemek nasıl bir gözü dönmüşlüktür? Bir Bakanın kendi elçilik binasına girmesine müsaade etmemek nasıl bir aymazlıktır?” dedi.

Altaş, “Tüm bu yaşanan olaylarda Hollanda başta olmak üzere Avusturya, Almanya ve tüm AB ülkelerini akıl almaz bu tavırlarından dolayı kınadığımızı belirtir, bu tavırlarını kabul etmediğimizi yineler, mücadelemizin zaferle sonuçlanacağına olan inancımızın tam olduğunu, istiklalimiz için, istikbalimiz için, istikrarımız için sandığa gideceğimizi, inadına ve inandığımız için Evet oyu ile sandıkları patlatacağız” dedi.

 

icon