KIRŞEHİR

Parçalı Bulutlu, 18°C

Diğer Şehirler →

$ DOLAR → Alış: 8,65 / Satış: 8,69
€ EURO → Alış: 10,14 / Satış: 10,18
23 Nisan 2017 15:55

Belediye Başkanlığında makam değişikliği


Belediye Başkanlığında makam değişikliği

 

Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, makamını İrem Dönmez’e bıraktı.

Kırşehir Belediyesi Başkanı Yaşar Bahçeci , 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Başkanlık makamını İrem Dönmez’e devretti.

Cumhuriyet Orta Okulu Öğrencisi İrem Dönmez’e, temsili devir teslim töreninde Başkan Bahçeci’den kurumun çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Devir teslim töreninde bir konuşma yapan İrem Dönmez “Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin başkanı olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ‘e ve bize bu vatanı armağan eden tüm şehit ve gazilerimize bir kez daha rahmetle anıyor ülkemiz ve tüm dünyadaki çocukların 23 Nisan Ulusal eğemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyorum” dedi.

 

 

Başkan Bahçeci’de konuşmasında “23 Nisan tarihimizde önemli bir yeri var. Milli egemenliğimizin, Meclisimizin kuruluş yıl dönümü aynı zamanda Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bugünü çocuklara armağan etmesi çocuklara ve geleceğe verdiği önemi gösteriyor. Sizlerin o tarih bilinci ile yetişmesi geçmişimizi iyi bilmesi meclisimizin nasıl kurulduğunu vatanın nasıl kurtarıldığını, kurtuluş savaşının nasıl verildiğini bunları iyi anlaması bizim için son derece önemli bu konular derslerde sizlere öğretiliyor. Özel günlerde yapılan etkinliklerde bunu anmak önemli. Bugün de Belediye olarak bizimde Masal Parkından bir etkinliğimiz vardı ama hava şartlarından dolayı 30 Nisan Pazar gününe aldık. Çocuk koromuz ve etkinliklerle haftaya Pazar günü kutlayacağız. Sizleri de oraya bekliyoruz.” dedi

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla düzenlenen temsili devir teslim töreni, hediye takdimi ve hatıra fotoğrafının çekimiyle sona erdi.

 

icon