KIRŞEHİR

Parçalı Bulutlu, 28°C

Diğer Şehirler →

$ DOLAR → Alış: 8,66 / Satış: 8,69
€ EURO → Alış: 10,14 / Satış: 10,18
17 Mayıs 2017 22:00

Begem, gençlik şöleninde coştu


Begem, gençlik şöleninde coştu

 

Kırşehir Belediyesi (BEGEM) Gençlik Merkezi tarafından  17.00 ile 23.00 saatleri arasında Kent Park Amfi’de gerçekleşti.

Kırşehir Belediyesi Gençlik Merkezi (BEGEM) tarafından bu yıl üçüncüsü yapılan gençlik şöleni Begem bünyesinde faaliyet gösteren kulüplerin kendilerini tanıtıcı stand açtığı şölende; Ney Dinletisi, Semazen Gösterisi 15 Temmuz Kahramanlık Türküleri ve Halk Oyunları, Kolpa Müzik grubu konseri, Dj Performansı, İmza Günü (Muhammed Mazhar Şahin) Santranç Turnuvası (Ödüllü), Resim Sergisi,Karaoker Yarışması, Fotograf Sergisi, Açık Alan Oyunları ve Sürpriz hediyeler. Özellikle müzik ve halk dansları kulüplerinin birlikte sahne aldığı şölende kahramanlık türküleri ve Halk dansları topluluğu gösteri ve KOLPA grubu verdiği konser izleyiciler tarafından büyük beğeni ile izlendi.

 

 

Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, “Begem Gençlik şenliğimiz Akşam Kolpa konseri ile devam etti. Belediye Gençlik Merkezi Kırşehir’in gençlerine güzel faaliyetler yapmasına vesile oluyor kuruluş amacı zaten bu şekilde gençlerimize iyi bir eğitim vermek kendilerini geliştirecek ortamlar hazırlamak birbirlerine dayanışmalarını sağlamak bu maksatla senede iki defa bu şölenlerimizi yapıyoruz. Gençlerde yaptıkları burada sergileme fırsatı buluyorlar.” dedi.

 

 

Kırşehir Belediyesi BEGEM ‘in davetlisi olarak Kırşehir’e gelen KOLPA grubu gençleri adeta coşturdu.

Kent Park Amfide alanında konser veren KOLPA grubunun solisti Barış Yurtçu, birbirinden güzel şarkıları ardı ardına söylerken, kalabalık grup, dans ederek sanatçıya eşlik etti. Özellikle çocuk ve gençlerin ilgi gösterdiği konserde, şarkıların konser alanına gelenler tarafından ezbere biliniyor olması da büyük dikkat çekti.

 

icon