KIRŞEHİR

Az Bulutlu, 24°C

Diğer Şehirler →

$ DOLAR → Alış: 8,82 / Satış: 8,85
€ EURO → Alış: 10,35 / Satış: 10,39
23 Haziran 2017 20:55

Bayram öncesi damızlık koçlar dağıtıldı


Bayram öncesi damızlık koçlar dağıtıldı

 

Bayram öncesi damızlık koçlar dağıtıldı.

Kırşehir’de 60 çiftçiye damızlık koçlar dağıtıldı.

Valilik ve özel idaresinin destekleri ile 60 çiftçiye damızlık koç dağıtımı yapıldı.

Kırşehir Ticaret Borsası’nda yapılan törenin ardından dağıtılan damızlık koçlar ile çiftçiler bayrama koçlarla girmiş oldular.

Tören de konuşan AK Parti Kırşehir Milletvekili Mikail Arslan, köylerin daha yaşanabilir hale gelmesi gerektiğini aktararak, altyapının yanı sıra insanları köylerde tutacak çalışmaların yapılması gerektiğini söyledi.

Arslan, “bir kaç yıldır son zamanlarda et fiyatlarında artış olduğunu ve bunu çözüme ulaştırmak için çaba sarf ediliyor. Köydeki vatandaşlarımız kentlere göç etmeye devam ettikleri sürece et fiyatları da artmaya devam edecektir. Bunun yerine vatandaşlarımızın köylerde kalmalarını sağlamalı, onların da köy de iş sahibi olmalarına destek olmalıyız. Yaz tatillerinde kentlerdeki bir çok vatandaş tatillerde köylere geri geliyor. Köydeki nüfus da artıyor.”

Kırşehir Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Kenan Şahin, 205 müracat eden çiftçiden kurayla belirlenen 60 çiftçiye damızlık koç verildiğini belirtti.

Şahin, anadolu bölgesinin hayvancılık memleketi olduğunu, özellikle ise koyun yetiştiriciliğine uygun olduğunu söyledi. Köylüyü köyde istihdam sağlamanın amaçlandığını, köylerde iyi bir gelir elde ederek, onların standartlarının yükseltmek olduğunu söyleyen Şahin, 2013 yılından bugüne koyun birliği üyelerine koç dağıtımı yapıldığını da sözlerine ekledi.

Törende 60 koç kura ile sahiplerine dağıtıldı.

 

 

icon