KIRŞEHİR

Sağanak Yağışlı, 17°C

Diğer Şehirler →

$ DOLAR → Alış: 8,65 / Satış: 8,69
€ EURO → Alış: 10,14 / Satış: 10,18
12 Nisan 2017 13:27

Başkan Bahçeci, referandum çalışmalarını sürdürdü


Başkan Bahçeci, referandum çalışmalarını sürdürdü

 

Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, referandum çalışmaları kapsamında esnaf ziyaretlerini sürdürdü.

Kırşehir il merkezinde yaptığı esnaf ziyaretlerinin ardından gazetecilere açıklama yapan Bahçeci, ülkenin ilerlemesi ve ayaklarındaki prangalardan kurtulması için yeni bir sisteme geçilmesi gerektiğini söyledi.

Cumhurbaşkanlığı Hükumet Sisteminin Türkiye’yi daha ileri götüreceğini aktaran Bahçeci, sisteminin daha güçlü bir şekilde getirilmesi için adımlar atılarak, 16 Nisan’da ‘Evet’ verilmesi gerektiğini ifade etti.

Bahçeci, şunları kaydetti:

“Diyorlar ki bu sistem yeni ortaya çıktı. Bu olay bugünün işi değildir ki. Halbuki Rahmet Erbakan, Demirel, Özal, Yazıcıoğlu, Türkeş Türkiye’ye başkanlık sisteminin getirilmesi gerektiği ve niçin gelmesi gerektiğini anlatıyorlar. Rahmetli Erbakan’ın seçim beyannamesinde, ‘Devlet Başkanlığı olan Cumhurbaşkanlığı ile Başbakanlık birleştirilmeli, icraya kuvvet gelmeli, icra hızlı sağlanmalı’ diye bir madde var. Bu maddeyle başkanlık sisteminin önemine vurgu yapılıyor. Ancak 2017’de bu sistemi getirmek bizlere nasip olacak. Hepimiz güçlü bir Türkiye için hep birlikte çalışarak başkanlık sistemini getireceğiz”

 

icon