KIRŞEHİR

Parçalı Bulutlu, 18°C

Diğer Şehirler →

$ DOLAR → Alış: 8,65 / Satış: 8,69
€ EURO → Alış: 10,14 / Satış: 10,18
04 Mart 2017 20:04

Başbakan Yıldırım, Merkel ile Kırşehir’de görüştü


Başbakan Yıldırım, Merkel ile Kırşehir’de görüştü

Başbakan Binali Yıldırım, Kırşehir’deki mitingini erken tamamlayarak Merkel ile telefonla görüştü.

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım, Almanya ile Türkiye’nin bakanlarının programlarının iptali konularında görüşme yaptı.

Belediye ziyaretinin ardından gazetecilere açıklamalarda bulunan Yıldırım, Merkel ile telefon görüşmesinin verimli geçtiğini söyledi.

Yıldırım, görüşmesinin normalden uzun sürmesini belirterek, “Almanya’da halk oylamasına yönelik yapılacak vatandaşlarla buluşmalarımıza kısıtlama getirilmesi, iptal edilmesi konularında Sayın Merkel’le görüştüm. Bundan sonraki programlar için biraz daha farklı bir yol izlememiz gerekecek. Önümüzdeki hafta içerisinde iki ülkenin Dışişleri Bakanları bir araya gelerek, bu konulara açıklık getirecekler” ifadelerini kullandı.

Bakanların yaşadığı sorunlar üzerine CHP eski Genel Başkanı Deniz Baykal’ın Almanya programını iptal etmesi hakkında görüşleri de sorulan Yıldırım, “Baykal ne sebeple programını iptal etti, bunu bilmiyorum ama orada tatsız bir durumla karşılaşılmaması için böyle bir karar almış olabilir. Veya Türkiye’ye karşı böyle tutum ortada. Tepki olarak bu kararı almış da olabilir. Tabii ki eğer böyleyse Sayın Baykal’a teşekkür ederiz.” sözlerini kullandı.

 

 

icon