KIRŞEHİR

Parçalı Bulutlu, 24°C

Diğer Şehirler →

$ DOLAR → Alış: 8,56 / Satış: 8,60
€ EURO → Alış: 10,09 / Satış: 10,13
04 Mart 2017 19:25

Başbakan Binali Yıldırım’ın Kırşehir mitingi


Başbakan Binali Yıldırım’ın Kırşehir mitingi

Başbakan Binali Yıldırım Kırşehir’de referandum öncesi partisinin düzenlediği mitinge katıldı.

Cacabey meydanında düzenlenen mitingde konuşan Yıldırım, Türkiye’de bir rejim sorunu olmadığını, muhalefet sorunu olduğunu söyledi.

Cacabey Meydanında yapılan mitingde vatandaşlara konuşan Yıldırım, önce memleketim, önce milletim diyen Devlet Bahçeli ile birlikte yola çıktıklarını söyledi. Yeni ve geleceğine yürüyen Türkiye yolculuğunda herkesin ne kadar önemli bir aşamada olduklarını bildiklerini dile getiren Yıldırım, ülkeyi bölmeye çalışanlara en güzel cevabın 16 Nisan’da verileceğini ifade etti.

 

 

Türkiye’de seçilme yaşını 18’e indirdiklerini söyleyen Yıldırım, “Ana muhalefet partisi bu duruma karşı çıkıyor. Neden? Çünkü kendilerine rakip geleceğini bilmektedirler. Türkiye’de 18-25 yaş arası 7,5 milyon genç bulunmaktadır. Gençlerin bu ülkenin geleceğinde söz sahibi olmasına razı olmayanlara 16 Nisan’da cevabınızı hazırlayın” sözlerini kullandı.

 

 

Türkiye de rejim sorunu olmadığını, muhalefet sorunu olduğunu vurgulayan Yıldırım, “Başörtüsü konusunda da rejim değişecek dediler. Kaldırdık. Rejim değişti mi, milletimizin bunları tanıması gerekli. Yeni yapılacak anayasa değişikliği ülkeye istikrar getiriyor. Çift başlılık kalkıyor, değişiklikle hükumet, artık doğrudan sandıkta siz belirleyip, kuracaksın. Anayasa değişikliği Erdoğan için yapıldığını söyleyenlere benim bir sözüm var. Anayasa değişikliği Erdoğan için değil Herdoğan için yapılıyor. ”

Konuşmaların ardından Başbakan Binali Yıldırım, Kırşehir Belediyesini ziyaret etti.

 

icon