14 Mart 2017

Arslan, Referandum sürecini değerlendirdi

Arslan, Referandum sürecini değerlendirdi

AK Parti Kırşehir Milletvekili Mikail Arslan, referandum sürecini değerlendirdi.

Mahalle ve ev toplantılarına katılan Arslan, kentte referandum çalışmaların devam ettiğini, yoğun çalışmalar ile referandum sürecinin başarı ile tamamlanacağını, 16 Nisan tarihinde ‘Evet’ çıkacağını söyledi.

Ev toplantılarında konuşan Kırşehir Milletvekili Mikail Arslan ve Belediye Başkan Yardımcısı Veli Şahin, ülkenin geleceği için Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi gelmesi gerektiğini ifade ettiler.

Hükümet sistemi ile ülkenin geleceği için ve güçlü Türkiye için bu sistemin olması gerektiğini vurgulayan Arslan ve Şahin, Kırşehir’de de referandum dan ‘Evet’ çıkacağını dile getirdiler.

Daha güçlü bir Türkiye için Cumhurbaşkanlığı sisteminin gelmesi gerektiğini vurgulayan Arslan, ” Daha önce Erbakan, Demirel, Özal bu sistemin çift başlı sistemin kalkması gerektiğini hep söylediler. Türkiye de Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin gelmesi ile ülkenin başarıya ulaşacağını herkes gibi onlarda farkındaydılar. Erbakan’ın seçimler de konuşmalarında mevcut sistemde çift başlılık olduğunu bu sistemin birleşmesi ile tek başlı olması gerektiğini her defasında söylemişlerdi. Tek bir sistem ile birleştirme ile kuvvet milli iradede güçlenecek, hizmetler daha hızlı olacaktır. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile milli iradenin vatandaşlın söz sahibi olacaktır” dedi.

 

 

 

Whatsapp Paylaş
Reklam