KIRŞEHİR

Az Bulutlu, 24°C

Diğer Şehirler →

$ DOLAR → Alış: 8,82 / Satış: 8,85
€ EURO → Alış: 10,35 / Satış: 10,39
24 Haziran 2017 16:57

Arife gününde şehitlik ziyareti


Arife gününde şehitlik ziyareti

 

Kırşehir’de arife gününde şehitlik ziyaret edildi.

Ramazan Bayramı nedeniyle Vali Necati Şentürk ve il protokolü şehitliği ziyaret etti.

Kırşehir Şehit Hava Pilot Astsubay Çavuş Ahmet Tozluklu Şehitliği’ne yapılan ziyarete Vali Necati Şentürk’ün yanı sıra Belediye Başkan Vekili Emre Şahinci, İl Emniyet Müdürü İsmail Hakkı Akyüz, Garnizon Komutanı Pers. Alb. İlhan Güneş, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Hüseyin Altuntaş, Şehit Aileleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Ahmet Beşkardaş, jandarma ve emniyet teşkilatı mensupları ile şehit yakınları katıldı.

Kuran-ı Kerim tilavetinin ardından ve İl Müftüsü Osman Arslan’ın yaptığı duanın ardından Şentürk ve il protokolü şehit kabirlerini ziyaret ederek kabirlere karanfil bıraktılar.

Şentürk, gazetecilere yaptığı açıklamada, “Şehitler ölmez, onlar diridir. Şehit yakınlarımız çok üzülmesin. Cennette onlarla birlikte olacağız. Ramazan ayının manevi havası içerisinde, bayram arefesinde şehitlerimizin kabirlerini ziyaret ediyoruz. Şehitlerimizin her birinin hayatı bir destandır. Hepsinin hayatından kitap çıkar. Biz de bu kahramanları ziyarete geldik. Onlar için ne kadar dua etsek azdır. Onların hayatları ile ödediği bu cennet vatanın altında özgürce yaşadığımız için şehitlerimize minnettarız.” dedi.

 

 

icon