KIRŞEHİR

Gök Gürültülü, 20°C

Diğer Şehirler →

$ DOLAR → Alış: 8,42 / Satış: 8,46
€ EURO → Alış: 9,95 / Satış: 9,99
12 Şubat 2017 18:13

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Fatih Şahin, Kırşehir’de


AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Fatih Şahin, Kırşehir’de

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Fatih Şahin, Kırşehir’de açıklamalarda bulundu.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Şahin, partisinin il  danışma meclisi toplantısına katılarak burada, referandum süreci, parti faaliyetler ve yaşanan olaylar hakkında bilgiler verdi.

Şahin, AK Partinin bir bölgenin bir grubun değil, 7 bölgeden 81 ilin partisi olduğunu, her iki seçmenden birinin oyunu, gönlünü alma imkanı bulduklarını dile getirdi.

AK Parti milletimizle kucaklaşmış ve Türkiye şuan bu dünya nın en itibarlı haldedir diyen Şahin, “AK Partinin gizli kahramanları sizler siz partililerimizsiniz. Bugün Recep Tayyip Erdoğan Cumhurbaşkanı ve dünya lideri olması sizlerin mesai merhumu olmadan çalışmalarınız sayesinde olmuştur. Şahsım ve partim adına sizler teşekkür ediyorum, sağolun varolun. Mahalle teşkilatlarımızdan sandık teşkilatlarına kadar bir zincirin halkaları gibiyiz. Bir mahalle teşkilatımız ın gücü partimizin gücüdür bu anlamda teşkilat olma anlayışına sahip olarak hareket ediyoruz. Sizler sayesinde Kırşehir in sorunlarını öğreniyor siyasete aktarmış oluyoruz. Kentteki sorunları sizler sayesinde öğreniyor sizlerle yine bu kentte hizmet ediyor yatırım yapıyoruz.” dedi.

 

REFERANDUMA 63 GÜN KALDI

 

 

AK Parti’nin girmiş olduğu seçimlerden galip ayrıldığını vurgulayan Şahin, “Girmiş olduğumuz tüm seçimlerde referandumlarda alnımızın akıyla ile başardık. 63 gün sonra çok önemlidir halk oylaması yapacağız. Buradan da alnımızın akıyla ile başarıyla çıkacağız bizim gayemiz evet oylarının yüksek oranda çıkmasıdır. Tüm teşkilatlarımız büyük bir iştirakla, birlikte hareket etmeli. Bu tarihi gün öncesinde sıkı sıkıya sarılmalı başarıya ulaşmalıyız. Artık bu sistemle yürümenin layıkıyla hizmet etmenin 2023 2071 hedeflerine ulaşmanın mümkün olmadığını hepimiz biliyoruz. Bu çarpık sistemin ülkenin ihtiyaçlarını karşılaması mümkün değil kalıcı ve siyasi iktidarlar olması için net ve keskin kuvvetler ayrılığı için yargının bağımsız be tarafsız olduğu bir sistem için cumhurbaşkanlığı sisteminin ülkemiz için çok önemli olduğunu düşünüyorum.” dedi.

ÖZAL’IN, TÜRKEŞ’İN, ERBAKAN’IN HAYALLERİNİ GERÇEKLEŞTİRECEĞİZ

 

 

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Fatih Şahin, yapılacak Cumhurbaşkanlığı Sistemi Halk Oylaması ile bir başka önemli adımı da hayata geçireceklerini söyledi. Şahin, “Merhum Turgut Özal, Merhum Alparslan Türkeş, Merhum Muhsin Yazıcıoğlu, Merhum Necmattin Erbakan hocamızın, başta olmak mevcut sisteminin çok büyük sıkıntılar yaşattığını söylemişlerdi. Özal’ın, Türkeş’in, Erbakan’ın hayallerini gerçekleştirmek ise bize nasip olacaktır. Mevcut sistemi değiştirerek önemli sorunlardan kurtulacağız.” ifadelerini kullandı.

 

CHP MECLİSTEN MEKTUP GÖNDERİRSE VAY HALİMİZE

 

 

Şahin, konuşmasının sonunda ülke gündemini meşgul eden bir diğer konuya değindi.

CHP milletvekillerinin harcamalarına değinen Şahin, “CHP’li bir milletvekili 2016 yılı tamamında ve 2017 yılının ilk ayı Ocak ayı itibariyle toplam 13 ayda 1 milyon 8oo bin lira harcama yaptı. Şimdi düşünelim. Eğer kampanyada da bu haklarını kötüye kullanırlarsa, değerlendirmeye çalışırlarsa, yine olan bizlere, bizim vergilerimize olacak, bizim cebimizdeki paraya olacak. Böyle bir şey yapmayacaklarını ümit ve temenni ediyorum.” dedi.

AK Parti İl Danışma Meclisi toplantısına Milletvekilleri Salih Çetinkaya, Mikail Arslan, İl Başkanı Mustafa Kendirli, İlçe teşkilatları, kadın ve gençlik kolları ile çok sayıda partili katıldı.

 

 

icon