KIRŞEHİR

Az Bulutlu, 30°C

Diğer Şehirler →

$ DOLAR → Alış: 6,84 / Satış: 6,87
€ EURO → Alış: 7,67 / Satış: 7,71
09 Ağustos 2013 11:35

Ahi Evran Üniversitesi’nde Tercih Rekoru


Ahi Evran Üniversitesi’nde Tercih Rekoru

Ahi Evran Üniversitesi’nde Tercih Rekoru

2013 ÖSYS Yerleştirme Sonuçlarına göre Ahi Evran Üniversitesi Lisans programları doluluk oranı yüzde 97 olarak gerçekleşerek tercih rekoru kırdı.

Devlet Üniversitelerinde Lisans programları ortalama doluluk oranı yüzde 93 seviyelerinde gözükürken, Ahi Evran Üniversitesi yüzde 97 düzeyindeki Lisans programları doluluk oranı ile Türkiye ortalamasının üstüne çıktı.

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Kudret Saylam, konuya ilişkin yaptığı açıklamada YÖK tarafından Üniversitemize verilen 2 bin 28 Lisans yerleştirme kontenjanından 1,962′ sinin ilk yerleştirmede dolduğunu belirtti.

Özelikle Eğitim Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Yüksekokulu, Sağlık Yüksekokulu ile Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’ nun kontenjanlarının yüzde 100 dolduğuna dikkat çeken Prof. Dr. Saylam, Fen Edebiyat Fakültesi’ nin yüzde 95, Ziraat Fakültesi’ nin yüzde 90 oranında, Merkez ve ilçelerdeki Meslek Yüksekokullarımızın ise yaklaşık yüzde 75 oranında dolduğunu belirtti.

Rektör Prof Dr. Kudret Saylam, Ahi Evran Üniversitesi olarak yoğun ilgi ve talep gördüklerini belirterek “Üniversitemizin bu oranlarda tercih edilmesi mutluluk verici. İç Anadolu’nun parlayan yıldızı olarak her yönüyle tercih edilebilir bir üniversite olmak için farklılığımızı ve gelişimimizi kararlılıkla sürdürüyoruz. Bu başarıda emeği geçen tüm akademik ve idari personellerimize teşekkür ederim. Yerleştirme sonuçlarına bakıldığında bu durum Üniversite olarak ne kadar doğru kararlar aldığımızın, ne kadar doğru bir yolda olduğumuzun ve özellikle de başarımızın bir göstergesidir. Ek kontenjanlarla bölümlerimizin tamamına yakınının dolacağına inanıyoruz. Üniversitemiz, 2013-2014 öğretim yılına 5 bini aşkın yeni öğrenciyle daha kararlı ve azimli bir anlayışla başlayacaktır. Yeni açmayı planladığımız İlahiyat Fakültesi gibi geçerli ve tercih edilecek Lisans ve Önlisans programlarıyla da gelişme ve büyüme hızımıza ivme kazandırmaya devam edeceğiz.” dedi.

Kırşehir Haberci, Kırşehir Haberleri

icon