KIRŞEHİR

Az Bulutlu, 24°C

Diğer Şehirler →

$ DOLAR → Alış: 8,82 / Satış: 8,85
€ EURO → Alış: 10,35 / Satış: 10,39
15 Mayıs 2017 20:56

Ahi Evran Üniversitesinde Mezuniyet


Ahi Evran Üniversitesinde Mezuniyet

 

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesinde mezuniyet töreni düzenlendi.

2016-2017 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni Fen-Edebiyat Fakültesi Konferans Salonunda gerçekleşti.

Törene Kırşehir Milletvekili Mikail Arslan, Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Üniversite Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ahmet Gökbel ile Prof. Dr. Mustafa Kurt, Genel Sekreterimiz Doç. Dr. Rüştü Yeşil, il yöneticileri, dekanlar, yüksekokul ve meslek yüksekokulu müdürleri, öğretim elemanları, öğrencilerimiz ve aileleri katıldı.

Konuşmasında ilk olarak mezun olan öğrencilere seslenen Rektör Karakaya, uzun bir eğitim döneminin sonuna geldiklerini belirterek her başlangıcın bir sona, her sonun da yeni bir başlangıca kapı açtığını ifade etti. Mezun olan öğrencilerin ardından akademisyenlere de seslenen Rektör Prof. Dr. Vatan Karakaya, öğrencileri geleceğe hazırlayan temel değerin hocalar olduğunu söyledi.

 

 

Karakaya, akademik personelin üzerinde üniversitemiz adına iki önemli görev bulunduğunu dile getirerek sözlerine şöyle devam etti:

“Birincisi 41 üniversite arasından seçilen 5 pilot üniversiteden biri olmamız, ikincisi ise ‘Yeterliliğe Dayalı Kalite Güvence Sistemini’ üniversitemizde pilot olarak başlatmış olmamızdır. Pilot üniversite projesiyle Türkiye yükseköğretimine yön verilecek, Kalite Güvence sistemiyle de Türkiye Eğitim Sistemine yön verilecektir. Bu yapılan projelerin amacı bugün mezun ettiğimiz ve mezun edeceğimiz gençlerin hayata daha iyi hazırlanmalarını sağlamaktır. Bu projeler, öğrencilerimizin ve mezunlarımızın dünyayla yarışa girebilmeleri için hayati öneme sahiptir.”

 

 

 

Üniversiteyi birincilikle bitiren Ziraat Fakültesi Tarla Bitkileri Bölümü öğrencisi Kadir Eroğlu, mezun olacak bütün öğrenciler adına bir konuşma yaptı. Eroğlu şunları söyledi: “Buradan aldığım eğitimle insanlığa faydalı olmayı amaçlıyorum. İçinde bulunduğumuz dönemin ihtiyaçlarının farkına varıyoruz. Aldığımız eğitim çevremizde yaşanan olaylara farklı açılardan bakmamızı sağlıyor. Bize emek veren hocalarımıza ve ailelerimize teşekkür ediyorum.”

 

 

Bu yıl ilk kez üniversitemiz birincisine Ahilik kültürünün simgesi olan Şed Kuşatması yapılarak öğrencimize Ahilik yemini ettirildi.

 

 

icon