KIRŞEHİR

Az Bulutlu, 24°C

Diğer Şehirler →

$ DOLAR → Alış: 8,82 / Satış: 8,85
€ EURO → Alış: 10,35 / Satış: 10,39
07 Mart 2017 11:45

Afad’dan kan bağışı kampanyası


Afad’dan kan bağışı kampanyası

Deprem Haftası etkinlikleri kapsamında Anıt meydanında kan bağışı kampanyası düzenlendi.

Deprem Haftası münasebetiyle AFAD İl Müdürlüğü ve Kızılay İl Şubesi tarafından ortaklaşa olarak kan bağış kampanyası başladı.

Kırşehir Valisi Necati Şentürk, kan bağış kampanyası çadırını ziyaret ederek AFAD İl Müdürü Metin Alparslan ve Kızılay Kırşehir Şube Başkanı Adnan Naci Uygur’dan kampanya hakkında bilgiler aldı.

Bu tür etkinliklerin, Deprem Haftası vesilesiyle toplumda depreme farkındalık oluşturmak maksadıyla gerçekleştirildiğini belirten Şentürk, “Kan, laboratuvarlarda üretilemeyen, tek kaynağı insan olan bir maddedir. Depremde veya doğal afetlerde en çok ihtiyaç duyulan madde kandır. Hayati önem taşır. Belli bir miktardaki kan hayat kurtarıyor. Bir insanın hayatını kurtarmak, bütün insanlığın hayatını kurtarmak kadar kutsaldır. Kızılay ve AFAD, doğal afetlerde birlikte hareket ederek hizmet vermektedir. Kırşehir’de yılda 7 500 civarında ünite kan bağışı yapılıyor.” dedi.

Necati Şentürk’ün programı, 1-7 Mart Deprem Haftası nedeniyle AFAD İl Müdürlüğü tarafından Anıt Meydanında sergilenen “Deprem Fotoğrafları Sergisi”nin gezildi.

 

 

 

 

icon