KIRŞEHİR

Parçalı Bulutlu, 18°C

Diğer Şehirler →

$ DOLAR → Alış: 8,65 / Satış: 8,69
€ EURO → Alış: 10,14 / Satış: 10,18
17 Mayıs 2017 21:17

AEÜ’de mezuniyetler devam ediyor


AEÜ’de mezuniyetler devam ediyor

 

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Yüksekokulu ile Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Mezuniyet Töreni Gerçekleşti.

Törene Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, yüksekokul müdürleri, akademik ve idari personel, veliler ve öğrenciler katıldı.

Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu adına açılış konuşmasını Yüksekokul Müdürü Yrd. Doç. Dr. Emine Tanış yaptı. Tanış, öğrencilerini mezun etmenin sevincini yaşadıklarını belirterek bu sevinci kendileriyle paylaşan konuklara teşekkür etti.

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Yüksekokulu adına açılış konuşmasını Yüksekokul Müdürü Prof. Dr. Hatice Rana Erdem yaptı. Öğrencilerin Üniversitemizin Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Yüksekokulundan mezun olmanın gururunu hayat boyu yaşayacaklarını ifade eden Erdem, gelecek yaşamlarında onlara başarılar diledi.

Yüksekokul ve meslek yüksekokulu müdürlerinin konuşmasının ardından Üniversite Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya da bir konuşma yaptı.

Karakaya, bu tür programların kurumsallaşmanın bir gereği olduğunu belirterek mezun olacak öğrencilerle birlikte olmaktan mutlu olduğunu söyledi. Yaş itibari ile mezun olan öğrencilerin ülkemizin umudu olduklarını ifade eden Prof. Dr. Vatan Karakaya, “Topluma ait bireysel olmayan sorumluluğa başlamak üzeresiniz, bu bir son değil aslında sizin için bir başlangıçtır.” dedi.

Karakaya, konuşmasına şöyle devam etti: “Pilot üniversite olmamızdan dolayı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Yüksekokulu ilimizde sağlık alanında marka olma yolunda ilerliyor. Mezun olduğunuz bölümlerin kıymetini bilin. Önünüzde umut dolu yıllarınız var, özgüveni yüksek bireyler olmalı ve alanınızda yeterliliklere sahip olmalısınız.”
Konuşmasında velilere de seslenen Prof. Dr. Vatan Karakaya, ailelerin evlatlarıyla gurur duymaları gerektiğini söyledi. Öğrencilerin mezuniyetlerini kutlayan Rektör Karakaya, “Geleceğiniz aydın, ufkunuz açık olsun. Meslek yaşamınızda ve sosyal hayatınızda başarılar dilerim.”

 

icon