KIRŞEHİR

Parçalı Bulutlu, 24°C

Diğer Şehirler →

$ DOLAR → Alış: 8,56 / Satış: 8,60
€ EURO → Alış: 10,09 / Satış: 10,13
31 Mart 2017 9:33

AEÜ, Almanya’da tanıtıldı


AEÜ, Almanya’da tanıtıldı

 

Ahi Evran Üniversitesi Almanya’da tanıtıldı.

Ahi Evran Üniversitesi yurt dışın tanıtım faaliyetlerine sürdürmeye devam ediyor.

Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, Dortmund’da düzenlenen Almanya Türk Üniversiteleri Tanıtım Fuarı’na tanıtımı yapıldı.

Almanya’da yaşayan Türklerin yoğun ilgi gösterdiği ve üniversitenin tanıtıldığı fuarda, Karakaya’ya Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Gökbel, Rektör Danışmanı Doç. Dr. Hüseyin Şimşek ve Dış İlişkiler Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. Erman Akıllı da katıldı.

Fuar hakkında açıklama yapan Karakaya, yurt dışından öğrenci kabulüne sistematik olarak başlanan ilk yıl içerisinde 140 yabancı öğrenciyle eğitim yapan üniversitenin, Türk vatandaşlarının yoğun bulunduğu Avrupa içerisinde özellikle de Almanya’da tanıtım çalışması yürütüyor.

Bu çalışmaların amacına ilişkin açıklamalarda bulunan Karakaya, Almanya’da iyi eğitim almış vatandaşlarımızın, Almanya’da erişemedikleri yüksek öğretim ihtiyacını karşılamak ve dördüncü kuşak gurbetçilerimizin hem anadillerinden uzaklaşmasını engellemek hem de Türkiye de alacakları eğitimle Avrupa da daha iyi bir temsile ulaşmalarını sağlamayı hedeflediklerini söyledi.

 

icon