KIRŞEHİR

Parçalı Bulutlu, 28°C

Diğer Şehirler →

$ DOLAR → Alış: 8,56 / Satış: 8,60
€ EURO → Alış: 10,09 / Satış: 10,13
02 Nisan 2017 21:59

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Kırşehir’deydi


Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Kırşehir’deydi

 

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Kırşehir’i ziyaret etti.

Bakan Bozdağ, Kırşehir’deki ziyaretlerinde ilk olarak Kırşehir’de gençler ile kahvaltı da buluştu.

Kahvaltının ardından Kırşehir Valiliği ve Belediyesini ziyaret eden Bakan Bozdağ, buralarda brifing aldı.

Bakan Bozdağ, AK Parti Kırşehir İl Başkanlığının Cacabey Meydanında düzenlediği mitinge katıldı.

 

 

Mitinge, AK Parti Kırşehir milletvekilleri Salih Çetinkaya, Mikail Arslan, Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci ve AK Parti İl Başkanı Mustafa Kendirli, İl Genel Meclis Başkanı Barbaros Dulkadiroğlu, ilçe Başkanlarıda katıldı.

Bakan Bozdağ, burada yaptığı konuşmasında, Türkiye’nin ilerlediğini, ileriye gittiğini ve bu ilerlemeye rağmen geçmişin hayalini kuranların hata ettiğini söyledi.

 

 

AK Parti ve MHP’nin milletin önünü açtığını, yapılacak anayasa değişikliği ile ülkenin daha ileriye gideceğine değinen Bozdağ, bu değişiklik ile kararın de yetkinin de millettin olduğunu söyledi.

Bozdağ, “Mevcut anayasanın vatandaşları muhtar, milletvekili, cumhurbaşkanı seçmeye yetkili görüp, ancak Türkiye’yi yönetecek hükümeti seçmeye yetkili görmüyor. Biz hükümet seçimi yapmıyor, milletvekili seçimleri yapıyoruz. Amacımız isteğimiz şu ki, Türk halkı kendisi için hükümeti de sandıkta seçsin. Cumhuriyetin ruhuna uygun şekilde hayata geçirerek, hareket ediyoruz. Kararın da yetkinin de millette olduğunu söylüyoruz.” dedi.

 

 

CHP’nin anayasa mahkemesine gitmemesine de değinen Bozdağ, “Anayasa Mahkemesine gitmek onlar için büyük ve şerefli bir görev. ama bu anayasa değişikliğini de götürmeyeceğiz dediler. Sizlerden sizlerin oyundan reyinden korktukları için ve size ihtiyaçları oldukları için vazgeçtiler.” dedi.

 

 

Bozdağ, “Anket yaptıklarını söylüyorlar ve AK Parti, MHP, BBP ve Saadetlilerin Tayyip Erdoğan’ı sevdiğini söylüyorlar, hatta CHP içinden de sevenler olduğunu belirtiyorlar. Ve bu durumdan dolayı da Tayyip Bey’i incitecek bir üslup kullanmayın’ diye uyarıyorlar. Tayyip Bey’i seven hayırcı vardır, incitirsek gider evet verir diye düşünüyorlar, söylüyorlar.” dedi.

 

 

 

 

icon