KIRŞEHİR

Sağanak Yağışlı, 17°C

Diğer Şehirler →

$ DOLAR → Alış: 8,65 / Satış: 8,69
€ EURO → Alış: 10,14 / Satış: 10,18
23 Nisan 2017 16:36

23 Nisan Kırşehir’de kutlandı


23 Nisan Kırşehir’de kutlandı

 

Kırşehir’de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında Valilikteki programın ardından, Sırrı Kardeş İlk ve Orta okulu’nda düzenlenen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlama törenine geçildi.

Burada konuşan Vali Necati Şentürk, tüm çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutladı.

 

 

Gelecekte, ülkemizin bütün sorumluluğunu en iyi şekilde yetiştirilen, donanımlı, bilgili, imanlı genç nesillerimize devredileceğini belirten Vali Necati Şentürk, “Bugün, Temsili Vali olarak makama oturan Anıl Enes Özdemir, gelecek için önemli mesajlar vermiştir. Ne mutlu ki millet olarak her 23 Nisan’da, coşkumuzu ve sevincimizi tüm dünya çocuklarıyla paylaşıyor, dostluk, kardeşlik ve barış mesajlarını saflığın ve masumluğun timsali olan çocuklar aracılığıyla bir kez daha yineleme fırsatı buluyoruz.” dedi.

 

 

Şentürk, “Ülke olarak gelecekten en büyük beklentimiz, dünya çocuklarının savaş, açlık ve kargaşa ortamından uzak, insanca yaşama hakkına sahip olması, huzurun ve barışın hakim olduğu bir dünya inşa etmelerine imkan tanınmasıdır. Millet olarak en kıymetli hazinemiz olan çocuklarımız için büyük anlam taşıyan bu günde Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, bizleri zafere taşıyan tüm şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden kahraman gazilerimizi saygı ve rahmetle anıyorum.” sözlerini kullandı.

 

 

 

Törene Vali Necati Şentürk’ün yanı sıra Belediye Başkan Vekili Emre Şahinci, Cumhuriyet Başsavcısı Vekili Gökhan Tekin, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Şevket Karadeniz, İl Emniyet Müdürü İsmail Hakkı Akyüz, il protokolü, öğrenciler, veliler ve vatandaşlar katıldı.

 

 

icon